Autor: J. Czarski, M. Hornung, K. Oksiuta (red.)
Miejsce, Rok: Wołomin 1990.
Numer zawiera artykuły historyczno - analityczne, dokumenty historyczne, przegląd prasy warszawskiej z sierpnia 1920 r., analizuje echa sporów wokół Bitwy Warszawskiej.
Autor: B. Waligóra
Miejsce, Rok: Warszawa, 1990
Pierwodruk tekstu opublikowano w zeszycie 12. "Przeglądu Piechoty" w 1932 roku opisujący szczegóły bitwy.
Autor: Władysław Kolatorski, Jan Wnuk
Wydawnictwo: Towarzystwo Przyjaciół Radzymina
Miejsce, Rok: Radzymin, 1995.
Książka opisuje bitwy pod Wólką Radzymińską, Ossowem, o Mokre, przedrukowuje wspomnienia uczestników bitew, szkicuje sylwetki wybitnych dowódców, a także opinie, tradycje związane z bitwą i upamiętnione miejsca. Ubogacona jest mapami i historycznymi fotografiami.
Miejsce, Rok Kobyłka, 1995
Opis tras zwiedzania miejsc pamięci: 1. Ossów (mauzoleum poległych żołnierzy polskich w Ossowie w 1920 r., pomnik ks. Skorupki) - Kobyłka (cmentarz z kwaterą, w której spoczywają żołnierze 47 pułku piechoty kresowej); 2. Wólka Radzymińska (pomnik poświęcony kpt. Stefanowi Pogonowskiemu i kpt. Benedyktowi Pęczkowskiemu); 3. Radzymin Cmentarz Poległych (zbiorowe mogiły żołnierzy polskich poległych w bojach o Radzymin w sierpniu 1920 r.); 4. Warszawa - cmentarz wojskowy (pomnik i groby ponad 2400 anonimowych żołnierzy wojny polsko-sowieckiej 1920 r.).
Autor: Leszek Podhorodecki
Miejsce, Rok: Wołomin, 2000
"Bitwa pod Leśniakowizną i Ossowem stanowiła jedno z najważniejszych wydarzeń XX wieku na terenie dzisiejszej gminy Wołomin. Chociaż stanowiła faktycznie niewielką potyczkę, w której zaangażowanych po obu stronach było tylko nieco ponad 2 tysiące żołnierzy, to jednak przyniosła pierwsze na przedpolu Warszawy zwycięstwo Polakom, odniesione po całej serii niepowodzeń militarnych w wojnie polsko-bolszewickiej. (...) Następnego dnia, 15 sierpnia, nastąpił przełom w wojnie" [Z przedmowy]. Książka jest opisem bitwy i wielu historycznych późniejszych wydarzeń na jej miejscu.
Autor:Towarzystwo Przyjaciół Radzymina
Miejsce, Rok: Radzymin, 2001
Publikacja zawiera przedruk fragmentów książki "Bohater Radzymina" dr. filozofii i dr. praw Jerzego Pogonowskiego z 1934 r., przemówienie ks. dr. Jana Bączka wygłoszone w 1929 r. na uroczystości poświęcenia pomnika bohatera, a także m. in. Jana Wnuka opis bitwy pod Wólką Radzymińską oraz dzieje 28 Pułku Strzelców Kaniowskich.
Autor: Stanisław Helsztyński
Miejsce, Rok: Wołomin, 2001.
Opis życia ks. Ignacego Skorupki, poszerzony o opisy wydarzeń historycznych, w których uczestniczył, szczególnie Bitwy pod Ossowem.
Autor: Jan Wnuk
Miejsce, Rok: Radzymin, 2005
Książka wydana przez Towarzystwo Przyjaciół Radzymina. Zawiera opis bitwy o miasto, bohaterów walk, żołnierskie wspomnienia, relacje świadków wydarzeń, rozkazy i meldunki, fragmenty dzieł literackich i utwory poetyckie.
Autor: Eward Kowalski
Wydawnictwo: Towarzystwo Przyjaciół Radzymina
Miejsce, Rok: Radzymin, 2005.
Książka zawiera wszystkie istotne informacje na temat historii nekropolii. Znalazła się tu rekonstrukcja walk 1920 r. w Radzyminie, historia cmentarza przed II Wojną Światową, jego losy w czasach wojny oraz oczywiście wspomnienie wizyty Papieża Jana Pawła II w tym miejscu. Książka jest pełnym źródłem na temat osób pochowanych na cmentarzu oraz historii tutejszych mogił: mogił Żołnierzy Polskich 1920 r., Żołnierzy września 1939 r., grobów Żołnierzy Polski Podziemnej, cywilnych ofiar wojny i kapłanów, grobów rodzinnych, a także grobów działaczy komunistycznych.
Autor: Władysław Kolatorski
Wydawca: Towarzystwo Przyjaciół Radzymina
Rok: 2008
"Żołnierz, który tyle zrobił dla Polski nie zostanie bez nagrody. Wdzięczna Ojczyzna nie zapomni o Nim". Józef Piłsudski
Wydawca: Starostwo Powiatowe w Wołominie
Miejsce, rok: Wołomin, 2010
Publikacja wydana z okazji 90. rocznicy Bitwy Warszawskiej, w której oprócz rysu historycznego walk stoczonych w 1920 r. na Ziemi Wołomińskiej znalazły
się zdjęcia miejsc pamięci o bohaterach 1920 roku, wycinki z gazet, reprodukcje starych fotografii, pocztówek i map, a także informacje o uroczystościach, które odbywają sięrokrocznie na terenie Powiatu Wołomińskiego.
pobierz Powiat Wołomiński Pamięta
Tekst: Jarosław Stryjek
Wydawca: Starostwo Powiatowe w Wołominie
Miejsce, rok: Wołomin, 2010
Mapa Bitwy Warszawskiej wydana z okazji 90. rocznicy "Cudu nad Wisłą" obrazująca przebieg walk stoczonych w sierpniu 1920 roku na terenach obecnego powiatu wołomińskiego oraz zawierająca kalendarium wydarzeń z okresu 1920-2010.
pobierz: Mapa str 1, Mapa str 2,
Autorzy: Joanna i Jarosław Szarkowie
Wydawca: Starostwo Powiatowe w Wołominie, Gmina Radzymin
Rok: 2013
Historia o wielkim Zwycięstwie Polaków w 1920 roku dla najmłodszych. Publikacja dedykowana dzieciom.
Autor – Jarosław Stryjek
Wydawca: Starostwo Powiatowe w Wołominie
Miejsce, rok: Warszawa 2011
Publikacja z serii: Wielkie Bitwy Historii.
Autorzy: Marian Ryszard Sawicki, Jan Wnuk
Wydawca: Towarzystwo Przyjaciół Radzymina
Rok: 2016
Autor: Wiesław Jan Wysocki
Wydawca: Bellona, Starostwo Powiatowe w Wołominie
Miejsce, rok: Warszawa, 2017
Autor: Wiesław Jan Wysocki
Wydawca: Bellona, Starostwo Powiatowe w Wołominie
Miejsce, rok: Warszawa, 2018